ANNONS:
ANNONS:

Fullmatat med DM och träningsmatcher under Påskhelgen

Vi står inför den mest fullspäckade fotbollshelgen under försäsongen. 
Hela 31 lokala matcher ska spelas på hemmaplan under påskhelgen.
Här hittar du hela listan över alla DM- och träningsmatcher.

För den som gillar att titta på lokalfotboll är helgens fullspäckade schema något att se fram emot. Om vi ska plocka upp godbitarna ur helgens påskägg får det bli Götene – Skara (Måndag 12:00), Gauthiod dam – LFK dam (Lördag 11:00), Söne – Lidköping United (Fredag 16:00) och Corner – Råda (Måndag 12:00).

Hur som helst finns det verkligen något för alla och här har du samtliga matcher.

Konstgräset i Götene
Torsdag 19:30 – Kinne Vedum – Jula (DM)
Fredag 10:00 – Kinne Vedum/Källby dam – ENV dam

Fredag 12:00 – Sil dam – Våmb
Fredag 14:00 – Sil – JK10
Fredag 16:00 – Källby – Vinninga
Lördag 12:00 – Hällekis/Trolmen – Rackeby
Måndag 10:00 – Sil dam – Råda dam
Måndag 12:00 – Götene – Skara
Måndag 14:00 – Kinne Vedum – Kållandsö
Måndag 20:00 – Lundsbrunn – Weimer

Konstgräset i Grästorp
Fredag 16:30 – FC Gauthiod – Sollebrunn (DM)
Lördag 11:00 – IK Gauthiod dam – LFK dam

Konstgräset i Lidköping
Fredag 8:00 – Kållandsö – Ardala
Fredag 10:00 – Råda – Saleby
Fredag 12:00 – Lidköpings FK – IFK Skövde
Fredag 14:00 – FC Corner – Skara
Fredag 16:00 – Söne – Lidköping United
Lördag 8:00 – Mellby – Järpås
Måndag 12:00 – FC Corner – Råda
Måndag 14:00 – Kållandsö dam – Kinne Vedum/Källby dam
Måndag 16:00 – Norra Härene – Hangelösa

Konstgräset i Skara
Måndag 17:00 – Skake Varnhem dam – JK10 dam

Konstgräset i Vara
Fredag 10:00 – Tråvad/Larv – Folkabo
Fredag 12:00 – ENV – Åsarp-Trädet
Måndag 9:00 – Tråvad/Larv – Grolanda
Måndag 11:00 – Vara dam – Skoftebyn

Konstgräset i Grästorp
Fredag 12:00 – IK Gauthiod – Skoftebyn

Konstgräset i Nossebro
Fredag 11:00 – Främmestad dam – Arentorp/Helås dam
Lördag 11:00 – Essunga – Spark
Måndag 11:00 – Elmer/Fåglum – Levene/Skogslund
Måndag 15:00 – Främmestad – Saleby
Måndag 19:15 – Nossebro – Axvall

Bortamatcher
Torsdag 19:00 – IFK Tidaholm – Skara FC
Torsdag 19:00 – Vårgårda – LFK Akademi
Fredag 14:00 – Säven/Hol – Arentorp/Helås
Fredag 14:15 – Björsäter – Trässberg
Lördag 17:30 – Vartofta – Vedum dam
Måndag 10:30 – Vedum – Herrljunga
Måndag 14:00 – IFK Örby – IK Gauthiod dam
Måndag 17:00 – Vänersborgs IF – Lidköpings FK
Måndag 17:15 – Gerdsken – IK Gauthiod (DM)

Är det matcher som fattas, eller tider som ändrats? Meddela detta via en kommentar nedan eller skicka en tweet till @Bollbloggaren så ändrar vi detta.

Lämna en kommentar