ANNONS:
ANNONS:

Tabeller 2017

Här finner du lätt och smidigt tabellerna för samtliga av våra lokala lag under säsongen 2017.

Herrar:

DIVISION 2 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK


DIVISION 3 MELLERSTA GÖTALAND
Götene IF


DIVISION 4 NORRA
ENV FF, Lundsbrunns IF, Skara FC, Vara SK


DIVISION 4 SÖDRA
Främmestads IK


DIVISION 5 VÄSTRA
Arentorp/Helås, FC Corner, Nossebro IF, Levene Skogslunds IF, Mellby IK, Råda BK, Trässbergs BK


DIVISION 5 ÖSTRA
Axvalls IF, Kinne Vedums IF, Sils IF


DIVISION 5 MELLERSTA
Ardala GoIF, Vedums AIS


DIVISION 6 LIDKÖPING
Hangelösa IF, Järpås IS, Kållandsö GoIF, Källby IF, Rackeby IK, Saleby IF, Trollekis, Varnhems IF, Vinninga AIF, Örslösa Söne IK


DIVISION 6 VARA
Elmer Fåglum FK , IFK Emtunga, JK10 IF, Tråvad/Larv


DIVISION 6 TROLLHÄTTAN
FC Gauthiod

————————————————-

Damer:

DIVISION 1 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK


DIVISION 2 NORRA GÖTALAND
Arentorp/Helås FK, Råda BK, Sils IF, Skara FC


DIVISION 3 ÖSTRA
Axvalls IF, Lundsbrunn/Hällekis/Kinne Vedum


DIVISION 3 VÄSTRA
Kållandsö GoIF, Levene Skogslunds IF, Mellby IK, Saleby/Järpås, Vedums AIS, Vinninga AIF


DIVISION 4 VÄSTRA
Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro, IFK Emtunga


DIVISION 4 NORRA
JK10 IF, Rackeby IK

——————————————————————-

Är du nyfiken på hur det gick för ditt lag under tidigare säsongen?
Här under hittar du sluttabellerna för våra lokala lag 2012, 2013, 2014, 2015 och 2016.

2016

 

Herrar:

DIVISION 2 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK


DIVISION 3 MELLERSTA GÖTALAND
Götene IF


DIVISION 4 NORRA
ENV FF, LFK Akademi, Råda BK, Skara FC, Vara SK


DIVISION 5 VÄSTRA
FC Corner, FC Gauthiod, Främmestads IK, Nossebro IF, Levene-Skogslunds IF, Mellby IK, Tråvad/Larv


DIVISION 5 ÖSTRA
Hangelösa IF, Lundsbrunns IF, Sils IF, Vinninga AIF


DIVISION 6 LIDKÖPING
Axvalls IF, Hällekis/Trolmen, Kinne Vedums IF, Kållandsö GoIF, Källby IF, Norra Härene BK, Rackeby IK, Saleby IF, Trässbergs BK, Varnhems IF, Örslösa Söne IK


DIVISION 6 VARA
Ardala GoIF, Arentorp/Helås, Elmer Fåglum FK , IFK Emtunga, JK10 IF, Järpås IS, Vedums AIS

————————————————-

Damer:

DIVISION 1 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK


DIVISION 2 VÄSTRA
Arentorp/Helås FK


DIVISION 2 ÖSTRA
Råda BK, Sils IF, Skara FC


DIVISION 3 ÖSTRA
Axvalls IF, Kinne Vedum/Källby/Lundsbrunn


DIVISION 3 VÄSTRA
Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro, JK10, Kållandsö GoIF, LFK Akademi, Mellby IK, Vinninga AIF


DIVISION 4 VÄSTRA
IFK Emtunga, Levene Skogslunds IF, Rackeby IK, Saleby/Järpås, Vedums AIS,

——————————————-

2015

Herrar:

Division 2 Norra Götaland
IK Gauthiod, Lidköpings FK

——————————————
Division 3 Mellersta Götaland
Götene IF, Skara FC, Vara SK

——————————————

Division 4 Norra
ENV FF, Elmer-Fåglum FF

——————————————

Division 5 Norra
Hangelösa IF, Kinne-Vedums IF, Lundsbrunns IF, Sils IF

Division 5 Mellersta
FC Corner, FC Gauthiod, IFK Emtunga, LFK Akademi, Levene-Skogslunds IF, Råda BK, Tråvad/Larv, Örslösa-Söne IK ,Vinninga AIF

Division 5 Västra
Främmestads IK, Nossebro IF

——————————————

Division 6 Skövde
Axvalls IF, Varnhems IF

Division 6 Lidköping
Ardala GoIF, Arentorp/Helås, Hällekis/Trolmen, JK10 IF, Järpås IS, Källby IF, FC Lidköping United, Mellby IK, Norra Härene BK, Rackeby IK, Saleby IF, Trässbergs BK

Division 6 Herrljunga
Kållandsö GoIF, Vedums AIS

——————————————

Damer:

Elitettan
Lidköpings FK
——————————————

Division 1 norra Götaland
IK Gauthiod, Sils IF
——————————————

Division 2 norra
Arentorp/Helås FK, Råda BK, Skara FC
——————————————

Division 3 norra
Axvalls IF

Division 3 västra
Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro, JK10, Kinne Vedum/Källby, Kållandsö GoIF, LFK Akademi
——————————————-

Division 4 norra
Råda DBK, Vinninga AIF

Division 4 västra
IFK Emtunga, Mellby IK, Rackeby IK, Saleby/Järpås, Vedums AIS,

—————————————–

2014

DIVISION 2 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK

DIVISION 3 MELLERSTA GÖTALAND
Götene IF, Skara FC

DIVISION 4 NORRA
Edsvära / Norra Vånga FF, Elmer-Fåglum FK, Vara SK

DIVISION 5 NORDÖSTRA
Kinne Vedums IF, Lundsbrunns IF, Sils IF

DIVISION 5 NORDVÄSTRA
Ardala GoIF, FC Corner, FC Lidköping United, Hangelösa IF, Kållandsö GoIF, Levene/Skogslunds IF, Lidköpings FK Akademi, Råda BK, Tråvads/Larv, Vinninga AIF.

DIVISION 5 VÄSTRA
Främmestads IK

DIVISION 6 LIDKÖPING
Axvalls IF, Hällekis IF/Trolmens SK, Järpås IS, Källby IF, Mellby IK, Norra Härene BK, Rackeby IK, Saleby IF, Trässbergs BK, Varnhems IF. Örslösa/Söne IF

DIVISION 6 VÅRGÅRDA
Arentorp/Helås FK, IFK Emtunga, JK10 IF, Nossebro IF, Vedums AIS

DIVISION 6 TROLLHÄTTAN
FC Gauthiod

Damer

DIVISION 1 NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK, Sils IF, Vara SK

DIVISION 2 NORRA
Arentorp / Helås FK, Råda BK

DIVISION 3 NORRA
Kinne-Vedums IF/Källby IF, Rackeby IK, Skara FC, Lidköpings FK U, Sils IF U

DIVISION 3 VÄSTRA
Edsvära/Norra Vånga FF, Främmestads IK, JK10 IF, Mellby IK,Vedums AIS, IK Gauthiod U.

DIVISION 4 NORRA
Skarke KIK Varnhem

DIVISION 4 VÄSTRA
IFK Emtunga, Kållandsö GoIF, Levene-Skogslunds IF, LFK Akademi, Elmer-Fåglum/Nossebro, Saleby/Järpås, Vinninga AIF

—————————————————-

2013

Herrar

 

DIVISION 2, NORRA GÖTALAND
Götene IF, IK Gauthiod

DIVISION 3, MELLERSTA GÖTALAND
Lidköpings FK, Skara FC, Vara SK

DIVISION 4, NORRA
FC Corner, LFK Akademi

DIVISION 4, SÖDRA
Elmer Fåglum FK

DIVISION 5, NORDVÄSTRA
Edsvära Norra Vånga FF, Främmestads IK, IFK Emtunga, Kållandsö GoIF, Levene Skogslunds IF, Lidköping United, Nossebro IF, Råda BK, Vinninga AIF

DIVISION 5, NORDÖSTRA
Ardala GoIF, Kinne Vedum IF, Lundsbrunns IF, Sils IF

DIVISION 6, LIDKÖPING
Arentorp Helås FK, Essunga IS, Järpås IS, Mellby IK, Norra Härene BK, Rackeby IK, Söne SK, Tråvad Larv, Trässbergs BK, Vedum AIS

DIVISION 6, SKARA
Axvalls IF, Hangelösa IF, Hällekis IF, JK10 IF, Källby IF, Saleby IF, Trolmens SK, Varnhems IF

Damer

DIVISION 1, NORRA GÖTALAND
IK Gauthiod, Lidköpings FK, Sils IF, Vara SK

DIVISION 2, NORRA
JK10 IF, Rackeby IK, Råda BK

DIVISION 3, NORRA
Kinne Vedum / Källby, Skarke KIK

DIVISION 3, VÄSTRA
Arentorp Helås FK, Edsvära-Norra Vånga FF, Mellby IK, Skara FC

DIVISION 4, VÄSTRA
Främmestads IK, Tråvad-Larv /Levene-Skogslund, Järpås/Saleby, Kållandsö GoIF, Elmer-Fåglum/Nossebro, Vedums AIS, Vinninga AIF

—————————————————-

2012

Herrar

DIVISION 1 SÖDRA
IK Gauthiod

DIVISION 2 VÄSTRA GÖTALAND
Götene IF

DIVISION 3 MELLERSTA GÖTALAND
Lidköpings FK

DIVISION 4 NORRA
Vara SK, Skara FC, Elmer Fåglums FK, FC Corner, LFK Akademi, ENV FF

DIVISION 5 NORRA
Lundsbrunns IF, Vinninga AIF, Sils IF, Hällekis IF

DIVISION 5 NORDVÄSTRA
IFK Emtunga, Kållandsö GoIF, Nossebro IF , Levene/Skogslunds IF, Råda BK, Främmestads IK, Trässbergs BK, Arentorp/Helås SK, JK10 IF

DIVISION 5 ÖSTRA
Ardala GoIF

DIVISION 6 LIDKÖPING
FC Lidköping United, Rackeby IK, Saleby IF, Tråvad/Larv FK, Vedums AIS, Örslösa IF, Järpås IS, Mellby IK, Tuns IK, Essunga IS, Norra Härene BK

DIVISION 6 MARIESTAD
Kinne Vedums IF, Källby IF, Hangelösa IF, Axvalls IF, Trolmens SK

Damer

DIVISION 2 NORRA GÖTALAND
Lidköpings FK, Sils IF, IK Gauthiod

DIVISION 3 NORRA
Vara SK, Råda BK, Rackeby IK

DIVISION 4 NORRA
Skara FC, Kinne Vedum/Källby IF, Skarke KIK

DIVISION 4 VÄSTRA
JK10 IF, Arentorp/Helås SK, ENV FF, IFK Emtunga

DIVISION 5 LIDKÖPING
Mellby IK, Kållandsö GoIF, Saleby/Järpås, Råda DBK, Rackeby KIK, Lundsbrunns IF

DIVISION 5 TROLLHÄTTAN
Levene Skogslunds IF, Vedums AIS, Främmestads IK, Elmer Fåglums FK /Nossebro IF

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone