ANNONS:
ANNONS:

Så startar ditt favoritlag när serien börjar i april

10 veckor till första lokala seriepremiär.
Men redan nu har spelscheman för serierna kommit ut.
Kolla in hur just ditt favoritlag startar seriespelet.

Januari innebär att spelordningen för våra lokala serier lottas och blir offentliga. Ännu har inte exakta datum och speltider satts, men i många av serierna har nu lottats färdigt och självklart bidrar detta till både förväntningar och spekulationer.

Nedan hittar du hur alla våra lokala lag startar i sina respektive serier 2016. Vi fyller givetvis på allt eftersom lättingarna blir offentliga.

Division 2 norra (premiär helgen 8-9 april)
IK Gauthiod – Gunnilse (b), Skövde AIK (h), Rynninge (h)
Lidköpings FK – Grebbestad (h), IFK Kumla (b), Vänersborgs FK (h)

4527339

———————————-

Division 3 mellersta (premiär helgen 16-17 april)
Götene – IFK Skövde (b), Gnosjö (h), Åsarp-Trädet (b)

Götene - Malmö

———————————-

Division 4 norra (premiär helgen 16-17 april)
ENV – Råda (b), Skara (h), Falköpings FK (b)
LFK Akademi – Skara (b), Falköpings FK (h), Trollhättans BoIS (b)
Råda – ENV (h), Vara (b), IFK Trollhättan (h)
Skara – LFK Akademi (h), ENV (b), Vara (h)
Vara – Ulvåker (b), Råda (h), Skara (b)

IMG_0769

———————————-

Division 5 östra (premiär helgen 23-24 april)
Hangelösa – Valtorp (h), Väring (b), Jula (h)
Lundsbrunn – Väring (h), Jula (b), Sil (h)
Sil – Tymer (b), Ekedalen (h), Lundsbrunn (b)
Vinninga – Fagersanna (b), Tymer (h), Ekedalen (b)

IMG_1056

———————————-

Division 5 västra (premiär helgen 23-24 april)
FC Corner – Mellby (b), Levene Skogslund (h), FC Gauthiod (b)
FC Gauthiod – Nossebro (b), Mellby (h), Corner (h)
Främmestad – Halvorstorp (b), Hjärtum (h), Tråvad/Larv (b)
Levene Skogslund – Lödöse Nygård (h), Corner (b), Halvorstorp (b)
Mellby – Corner (h), FC Gauthiod (b), Trollhättans FK (h)
Nossebro – FC Gauthiod (h), Trollhättans FK (b), Edet (h)
Tråvad/Larv – Trollhättans FK (h), Edet (b), Främmestad (h)

fcg4

———————————-
Division 6 Lidköping (premiär helgen 23-24 april)
Axvall: Kållandsö (h), Hällekis/Trolmen (b), ÖSIK (h)
Hällekis/Trolmen: Norra Härene (h), Kållandsö (b), Axvall (h)
Kinne Vedum: Varnhem (b), Saleby (h), Rackeby (b)
Kållandsö: Axvall (b), Hällekis/Trolmen (h),ÖSIK (b)
Källby: Saleby (b), Rackeby (b), Norra Härene (h)
Norra Härene: Hällekis/Trolmen (b), ÖSIK (h), Källby (b)
Rackeby: ÖSIK (b), Källby (h), Trässberg (b)
Saleby: Källby (b), Trässberg (h), Kinne Vedum (b)
Trässberg: Varnhem (h), Saleby (b), Rackeby (h)
Varnhem: Trässberg (b), Kinne Vedum (h), Saleby (b)
ÖSIK: Rackeby (h), Norra Härene (b), Kållandsö (h)

ÖSIK - Trässberg Mattias Johansson
———————————-
Division 6 Vara (premiär helgen 23-24 april)
Ardala: Arentorp/Helås (b), Emtunga (h), Järpås (b)
Arentorp/Helås: Ardala (h), Emtunga (b), Östadkulle (h)
Elmer-Fåglum: Östadkulle (b), JK10 (h), Vedum (b)
Emtunga: Södra Härene (h), Ardala (b), Arentorp/Helås (h)
JK10: Friscopojkarna (h), Elmer-Fåglum (b), Stora Mellby (h)
Järpås: Stora Mellby (h), Södra Härene (b), Ardala (h)
Vedum: Friscopojkarna (b), Elmer-Fåglum (h), Stora Mellby (b)

Emtunga Alfred Larsson
———————————-

Division 1 norra Götaland dam (premiär 16-17 april)
IK Gauthiod – LFK (h), Töcksfors (b), Skövde KIK (h)
Lidköpings FK – Gauthiod (b), IFK Skoghall (h), Skepplanda (b)

IK Gauthiod - LFK derby

———————————-

Division 2 östra dam (premiär helgen 23-24 april)
Råda – IFK Tidaholm (b), Mariestads BoIS (h), Sil (b)
Sil – Falköpings KIK (h), Skara (b), Råda (h)
Skara – Mariestads BoIS (h), Sil (b), Falköpings KIK (h)

Sildam2

———————————-

Division 2 västra dam (premiär helgen 23-24 april)
Arentorp Helås – Skoftebyn (h), Fristad (b), Friscopojkarna (h)
———————————-
Division 3 östra dam (premiär helgen 23-24 april)
Axvall: Kinne Vedum/Källby (h), Ulvåker (b), IFK Värsås (h)
Kinne Vedum/Källby: Axvall (b), Norra Fågelås (h), Jula (h)

axvall
———————————-
Division 3 västra dam (premiär helgen 30 april-1 maj)
Främmestad/EF/Nossebro: Källby (h), LFK Akademi (b), TFK/Halv/TBoIS (h)
JK10: Mellby (h), Kållandsö (b), Sollebrunn (b)
Kållandsö: F/EF/N (b), JK10 (h), LFK Akademi (b)
LFK Akademi: Vinninga (b), F/EF/N (h), Kållandsö (h)
Mellby: JK10 (b), Sollebrunn (h), Vinninga (b)
Vinninga: LFK akademi (h), TFK/Halv/TBoIS (b), Mellby (h)

Foto: Peter Robertsson
Foto: Peter Robertsson

———————————-
Division 4 västra dam (premiär helgen 23-24 april)
IFK Emtunga: Hudene (h), Vedum (b), IFK Trollhättan (b)
Levene Skogslund:
Södra Härene (h), Saleby/Järpås (b), Göta (h)
Rackeby:
Vedum (h), Södra Härene (b), Saleby/Järpås (h)
Saleby/Järpås: Åsaka (b), Levene Skogslund (h), Rackeby (b)
Vedum:
Rackeby (b), Emtunga (h), Södra Härene (b)

JK10IF-K_Vedum_Kallby_24_610x405

Lämna en kommentar